10 kwietnia, 2021

Komputerowo.biz.pl

Magazyn informatyczny

Co to jest programowanie obiektowe?

kod

Programowanie obiektowe to proces budowania oprogramowania poprzez umieszczenie go w mentalnym wzorze obiektu. Programiści mogą używać typowych języków programowania, nie potrzebują dużej umiejętności czytania, rozumienia i budowania tego, co lubią (produkt / moduł produktu itp.).

Trudno jest więc wybrać konkretne metody lub technologie (na żądanie lub ogólne), które są bliższe Twoim potrzebom. Jednym ze sposobów zapoznania się z programowaniem obiektowym jest czytanie różnych książek. Darmowy zasób to książka „Object Oriented Programming using Java” autorstwa Barucha Spungena i Jacoba Dunna.

Programowanie obiektowe odnosi się do sposobu, w jaki programowanie jest używane i zaprojektowane. Programiści zajmują się interfejsem między obiektami. Aby zrozumieć obiekty, musimy zrozumieć wzorce programowania. Programowanie obiektowe polega na projektowaniu interfejsów, które mają przewidywalne zachowanie i zapewniają typ zachowania, którego szuka programista. Zrozumienie obiektów i wzorców programowania rozszerzeń prowadzi do lepszego projektowania oprogramowania i przepływu pracy.

Programowanie obiektowe to model programowania, który został stworzony w celu zdefiniowania, bez granic, systemów, które mogą działać niezależnie od kodu, w którym są używane.

Dlaczego warto przejmować się programowaniem obiektowym? Programowanie obiektowe to sposób, w jaki programujemy np. w Javie. Kiedy piszemy kod w Javie, piszemy kod obiektowy – zawsze!

Jeżeli przeoczyłeś/przeoczyłaś