6 marca, 2021

Komputerowo.biz.pl

Magazyn informatyczny

Optymalizacja stron internetowych pod względem wyszukiwarek internetowych

seo

Optymalizacja to uniwersalny i wielobarwny termin. Używany w ekonomii, marketingu, projektowaniu procesów przemysłowych i internecie.

W odmianie internetowej dotyczy stron www. Chcąc być precyzyjnym, jest to proces pozwalający przygotować serwis internetowy do ścisłej współpracy z wyszukiwarką. Optymalizacja są to działania w obrębie samej strony internetowej. Równie często na określenie optymalizacji strony pod katem wyszukiwarek używa się skrótu SEO – od angielskiej frazy Search Engine Optimization. Prezentacja obejmuje pracę w warstwie prezentacji i kodu źródłowego. Dzięki optymalizacji jest możliwe dostosowanie wszystkich elementów strony internetowej do wymagań stawianych przez wyszukiwarki.
Podczas wszystkich działanie trzeba pamiętać, że podmiotem wszystkich starań twórców stron jest użytkownik internetu. To dla ludzi, a nie dla robotów tworzy się strony internetowe. Łatwo o tym zapomnieć starając się dogodzić programom indeksującym wysyłanym przez wyszukiwarki.

Optymalizacja to zadanie ciągłe. Tak samo zresztą jak proces pozycjonowania. Zawsze można coś poprawić i ulepszyć. A także uciekać przed konkurencją, która ściga albo ucieka.


https://sklepwp.pl

Jeżeli przeoczyłeś/przeoczyłaś