6 marca, 2021

Komputerowo.biz.pl

Magazyn informatyczny

Zalety przechowywania danych w chmurze

chmura

Na popularności zyskują usługi chmurowe. Oferują one przede wszystkim przestrzeń do przechowywania naszych danych. Daje to użytkownikowi całkiem sporo możliwości i liczne profity. Dyski w chmurze najczęściej wykorzystywane są jako platforma do udostępniania swoich danych znajomym i przyjaciołom, a także wszelkim zainteresowanym. Dane można udostępnić konkretnym osobom lub stworzyć do nich link – wówczas dostęp do nich będą miały wszystkie osoby, które znają właściwy adres. Dla bezpieczeństwa takie dane warto dodatkowo zabezpieczyć hasłem.
Chmura to także doskonałe miejsce dla przechowywania kopii zapasowych danych. Posiadanie kopii swoich najważniejszych danych to sprawa bardzo ważna – przekonał się o tym każdy, komu kiedyś padł twardy dysk. Dyski w naszych komputerach bywają awaryjne. Chmura daje nieco więcej bezpieczeństwa. Nie warto jednak przechowywać tam wrażliwych danych, a już na pewno nie formie niezabezpieczonej hasłem.
Współczesne usługi chmurowe obejmują często oprócz możliwości przechowywania i udostępniania plików różne dodatkowe funkcje, takie jak kalendarze, edytory tekstu, arkusze kalkulacyjne, ułatwiające prace w grupie i dostępne online.

Jeżeli przeoczyłeś/przeoczyłaś