10 kwietnia, 2021

Komputerowo.biz.pl

Magazyn informatyczny

Skuteczne pozycjonowanie stron

komputer

Nowoczesny marketing nie może nie brać pod uwagę takiego medium jak Internet. Globalna sieć komputerowa to dla wielu osób podstawowe źródło wiedzy, informacji oraz rozrywki. Internet stanowi także platformę dla wielu serwisów świadczących usługi komunikacyjne, typu e-mail czy komunikatory.

Potężnym, dodatkowym bodźcem intensyfikującym korzystanie z Internetu stała się rewolucja mobilna. Wydaje się, że podstawowym czynnikiem do jej zaistnienia było pojawienie się tzw.: smartfonów.

To czego szukamy w Internecie to w ogromnej mierze towary i usługi. Popularność Internetu sprawiła, że sieć stała się obszarem promocji, reklamy i marketingu.

Wyszukiwarka Google – najpotężniejszy serwis w Internecie

Około 90% ruchu w sieci generuje wyszukiwarka Google. Taka koncentracja wyszukiwań w jednym serwisie czyni z niego bardzo pożądane miejsce promocji artykułów czy też usług. Z jednej strony ułatwia to działania promocyjne, ponieważ skupić trzeba się na jednej wyszukiwarce, z drugiej poziom trudności jest przez to większy. Również ewolucja algorytmu sprawia, że skuteczne pozycjonowanie wymaga działań bardziej zaawansowanych niż tylko tworzenie tzw.: farm linków. Jak miało to miejsce kilkanaście lat temu.

Jak skutecznie pozycjonować stronę internetową w wyszukiwarce Google

Pozycjonowanie to złożony proces, gdzie złożoność wynika przede wszystkim z korelacji wielu czynników wpływającej na ostateczny wynik w wynikach wyszukiwania. Na pozycje wpływa nie tylko to co zrobimy na samej stronie jak i jaki profil linków zbudujemy. Wpływ ma ogrom czynników wynikający z budowy i profili linków innych witryn zaindeksowanych w Google.

Kilka cech skutecznego pozycjonowania w wyszukiwarce można wymienić. Są to:

  • Oryginalna treść,
  • Zachowana semantyka,
  • Odpowiednia struktura witryny,
  • Linkowanie z dobrych miejscówek

Pozycjonowanie lokalne

Skuteczne pozycjonowanie w wynikach dotyczących obszaru danego miasta, czasem może regionu lub województwa często również wymaga wiedzy oraz znacznych środków. Duże miasta, takie jak Kraków, to duże rynki i jednocześnie duża konkurencja w serpach. W przypadku miejscowości popularnych pod kątem turystycznym wypozycjonowanie strony z ofertą noclegową również jest poważnym wyzwaniem. Skuteczne pozycjonowanie lokalne w takich wypadkach możliwe jest pod takimi samymi warunkami jak w przypadkach fraz ogólnych.


Pozycjonowanie Kraków

pic

 

Jeżeli przeoczyłeś/przeoczyłaś